ראשישירותיםאודותצור קשר
Hagit Yerushalmi


שירותים

מדוע צריך יועץ, ומתי ?

להלן 10 הסיבות העיקריות לשכירת שירותי ייעוץ

1. היועץ כמתמחה בנושא מסוים – לדוגמא: אם מנהל חש שתמחור המוצרים אינו עובד כמו שצריך, מומלץ שייעזר בשירותי ייעוץ של מקצוענים בתחום שכבר סייעו בעבר לחברות אחרות ויש להם רקורד רשום של הצלחות.

2. היועץ כמאתר בעיות ומסייע בפתרונן – לפעמים, עובדי ומנהלי הארגון קרובים מידי לבעיות עצמן ואינם מסוגלים להצביע במדויק על מקורן. ליועץ חיצוני, המנותק מפעילות היום-יום של הארגון, קל הרבה יותר לשים את האצבע על הבעיה.

3. גיוס זמני של יועץ להשלמת הצוות בארגון – לעיתים עדיף לשכור שירותי ייעוץ לזמן מוגבל מאשר לגייס עובד נוסף. החברות מבינות שהן חוסכות כסף ע"י כך שאינן צריכות לשלם ליועץ עצמאי תשלומי פנסיה, רכב וכד'. למרות שהתשלום ליועץ בדרך כלל גבוה מהתשלום לעובד, הרי שבשיקולי טווח רחוק כלכלי יותר לקחת יועץ חיצוני.

4. הקטנת עלויות והגדלת הכנסות – יועץ בעל ניסיון יכול לאתר בזבוזי כסף מיותרים שבמידה ולא יאותרו בזמן, הם עלולים לגרום אחר כך להוצאות נוספות רבות. בנוסף, יועץ יכול לכוון ולסייע בפתיחת שווקים ולקוחות נוספים.

5. היועץ מביא איתו אובייקטיביות – מי עוד יכול לאתר בעיות מלבד היועץ? היועץ מגיע אובייקטיבי והוא מביא עימו נקודת מבט חדשה ורעננה. בנוסף, הוא מנותק מדאגות לגבי מה האחרים בארגון יחשבו על תוצאות עבודתו.

6. היועץ כמדריך ומאמן מקצועי – לדוגמא: יועץ מחשובי ילמד את עובדי הארגון כיצד לתפעל ולשלוט בתוכנה או מערכת מחשוב חדשה.

7. היועץ כאיש שעושה את "העבודה המלוכלכת" – בואו נודה, אף אחד לא רוצה להיות האיש הרע שמפטר עובדים או ששולח הביתה מחלקות שלמות.

8. היועץ כדמות מסייעת במצבי משבר – לפעמים יש צורך ב"עזרה ראשונה" לארגון על מנת לפתור משברים. לדוגמא, איש יחסי ציבור בזמן משבר תדמיתי חיצוני לחברה או יועץ ניהולי ארגוני בזמן משבר פנימי בין ההנהלה לעובדים.

9. יעוץ כדמות שבונה עסק חדש – ישנם יועצים שזו מומחיותם. לא לכל יזם יש את היכולת, הידע והמסוגלות להפוך את הרעיון שלו לעסק חי, פועל ומרוויח.

10. היועץ כדמות שמשפיעה על אנשים אחרים – לוביסטים, לדוגמא, נשכרים על מנת להפעיל את קשריהם ולסייע לארגון לקדם את מטרותיו.


תחומים

ליווי מנהלים

ליווי מנהלים

סיוע לעסק הזעיר, הקטן והבינוני בהתרחבות ובשיפור ביצועיו ורמת רווחיותו תוך שיפור ניהולו, הקניית כלים ניהוליים וליווי ביישומם.
אסטרטגיה ותכנון

אסטרטגיה ותכנון

גיבוש ולווי תוכניות עסקיות ותוכניות עבודה מסוגים שונים: אסטרטגיה, שווק, התייעלות, הבראה. הנעת תהליך קבוע של תכנון, בקרה ועדכון התוכנית.
יעוץ

ייעוץ

ליווי שוטף בקבלת החלטות עסקיות בחברות ועסקים הנמצאים בשלבים השונים של מחזור החיים - הקמה, צמיחה, התבססות, קשיים, הבראה.
בקרה פנים ארגונית

בקרה פנים ארגונית

קיצוץ עלויות, בניית מערכות תמחיר, הטמעת כלים ושיטות לבקרה וביקורת פנימית בתהליכי העבודה, ניהול תקציב
יזמות ופיתוח

יזמות ופיתוח

הכנת תוכניות ומצגות עסקיות, לווי מהלכי שיתוף פעולה.


© כל הזכויות שמורות חגית ירושלמי 2009 - 2010